Dzienne archiwum: Wrzesień 26, 2018

PODRÓŻ DO WNĘTRZA SZEŚCIANU

21 września 2018 roku uczniowie klasy IIId gimnazjum wraz z nauczycielem matematyki panią Kariną Kołbuś uczestniczyli w bardzo ciekawym wykładzie pt. „Podróż do wnętrza sześcianu” organizowanym przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w ramach projektu „Matematyka dla każdego”. Uczniowie mogli pogłówkować, zastanawiając się, czy w sześciennym pudełku o krawędzi 20 cm zmieści się kwadrat o boku 21 cm oraz jak powstaje kostka Mengera wraz z jej przekrojami.

UDZIAŁ KLASY Va W PROJEKCJI FILMU DYWIZJON 303

21 września 2018 roku klasa Va wraz z wychowawcą panią Martą Goździowską-Łubkowską i panią pedagog Moniką Melanowicz uczestniczyła w seansie filmowym. Film nosił tytuł „Dywizjon 303. Historia prawdziwa.” Powstał on na podstawie książki Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Autor osobiście znał pilotów legendarnego „Dywizjonu 303” i był naocznym świadkiem opisywanych wydarzeń.

BEZPIECZNY TYDZIEŃ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

Trzeci tydzień września upłynął w oddziałach zerowych pod hasłem: bezpieczeństwo. Rozmawialiśmy o domu – miejscu, w którym czujemy się bezpiecznie, a także o naszym najbliższym otoczeniu na przykładzie drogi, którą dzieci idą na zajęcia. Omawialiśmy zasady, dzięki którym możemy się bezpiecznie bawić. Ustalaliśmy, z kim możemy nawiązywać bezpieczne znajomości, a także do kogo i w jaki sposób można się zwrócić z prośbą o pomoc. Poznaliśmy zagrożenia, które mogą pojawić się w internecie dzięki przygodzie chłopca w filmie „Klikam z...

POŻEGNANIE PUŁKOWNIKA ZBIGNIEWA MATYSIAKA

19 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły wraz z panią Martą Goździowską-Łubkowską i panią Moniką Melanowicz uczestniczyli w smutnej uroczystości – pogrzebie pułkownika Zbigniewa Matysiaka ps. „Kowboj”. Był jednym z ostatnich żołnierzy ugrupowania Hieronima Dekutowskiego „Zapory”. W ostatniej drodze pułkownikowi towarzyszyła rodzina, władze samorządowe, młodzież, harcerze i koledzy z AK. Uroczystości pogrzebowe przebiegały według ceremoniału wojskowego.

WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

24 września 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublinie zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Była to dla uczniów naszej szkoły prawdziwa lekcja demokracji. W głosowaniu wzięło udział 123 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 20 kandydatów. Komisja wyborcza w składzie: Oliwia Maj, Magdalena Pawelec oraz Maksym Studziński czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jej zakończeniu dokonała obliczenia głosów.