Dzienne archiwum: Wrzesień 30, 2018

NIEZAPOMNIANA LEKCJA HISTORII

26 września 2018 roku klasy: IIIb, IIIc oraz IIId wraz z wychowawcami: panią Katarzyną Markowską, panią Agnieszką Pawelec oraz panią Kariną Kołbuś uczestniczyły w projekcji filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa. Była to bardzo poruszająca lekcja historii poprzedzona wykładem przedstawiciela Lubelskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

SPOTKANIE PASCH W POZNANIU

21 września 2018 roku nastąpiło oficjalne rozpoczęcie współpracy w projekcie międzynarodowym Pasch ze Szkołą Podstawową nr 90 im. hr Władysława Zamoyskiego w Poznaniu. Tego dnia wszystkie szkoły realizujące projekt PASCH spotkały się w stolicy Wielkopolski

BĄDŹ JAK KSIĘŻYC – ŚWIEĆ ODBITYM BLASKIEM

27 września klasy: Ia, IIa i oddziały przedszkolne uczestniczyły w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa na drodze. Wiele wypadków drogowych spowodowanych jest tym, że piesi i rowerzyści po zmroku są niewidoczni dla kierowców. Akcja „Odblaski. Bądź jak księżyc- świeć odbitym blaskiem”

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

27 września 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się konkurs pięknego czytania  poezji i prozy o tematyce patriotycznej. Przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania przez  Polskę  niepodległości to doskonała okazja do zainteresowania młodzieży utworami patriotycznymi, zgłębiającymi ich wiedzę historyczną i  pasję  czytania. Konkurs, który  rozgrywany był na etapie szkolnym, poprzedziła prezentacja przypominająca ważne wydarzenia historyczne i postacie wielkich Polaków ofiarnie walczących w minionych wiekach za wolność i niepodległość naszej ojczyzny.