BUDŻET OBYWATELSKI – ZAGŁOSUJ

Prosimy o bezcenne głosy na nasze wspólne projekty
z Budżetu Obywatelskiego 2019 dla Dziesiątej

Od 23 września do 10 października 2018 r. jest możliwe głosowanie w ramach tegorocznego lubelskiego Budżetu Obywatelskiego. Mamy niepowtarzalną szansę, aby spora kwota z budżetu naszego miasta umożliwiła realizację projektów, które znacząco poprawią infrastrukturę Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego oraz innych placówek oświatowych Dzielnicy Dziesiąta, a także korzystnie wpłyną na modernizację infrastruktury drogowej.

Nasze projekty to:

Projekt Duży D-32: „Zielona Dziesiąta – rewitalizacja przestrzeni publicznych Dzielnicy Dziesiąta” (nowe tereny zielone, ogrody, skwery, tereny rekreacyjne
i sportowe, nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów, urządzenia zabawowe, sportowe
i rekreacyjne, zielone klasy, mała architektura ogrodowa, bezpieczne nawierzchnie, itp.

Projekt Mały M-57: „Modernizacja infrastruktury drogowej Dzielnicy Dziesiąta – budowa oświetlenia przy ul. Iwaszkiewicza”

Projekt Mały M-81: „Modernizacja infrastruktury drogowej Dzielnicy Dziesiąta – remont wzdłuż ul. Leśnej”

Zasady głosowania są bardzo proste:

1. Głosować może każda osoba zameldowana i/lub zamieszkała w Lublinie, niezależnie od wieku (także przedszkolaki i niemowlęta z przyznanym nr PESEL – mają prawo głosu).

2. Możemy oddać 1 głos na projekt duży (D-32) i 2 głosy na projekty małe (M-57 i M-81).

3. Głosować można na dwa sposoby:

– wypełniając papierową kartę do głosowania i składając ją osobiście w punktach wskazanych przez Urząd Miasta Lublin;

– elektronicznie wchodząc na stronę https://obywatelski.lublin.eu/

Więcej szczegółów o Budżecie Obywatelskim 2019, a także lista punktów głosowania znajduje się na stronie www.obywatelski.lublin.eu

Każdy oddany na nasze projekty głos jest ważny i przybliża nas do zwycięstwa. Zachęcamy wszystkich do głosowania: bliskich i dalekich krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów. Możemy pomóc zagłosować innym, np. gdy nie mają dostępu do internetu – wystarczy wpisać w jego imieniu PESEL na wyżej podanej stronie. W Szkole dostępne są ulotki zawierające wyczerpujące informacje.

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY I ODDAJ SWÓJ GŁOS, KTÓRY MOŻE PRZYCZYNIĆ SIĘ DO POWSTANIA PLACU ZABAW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W LUBLINIE.