MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

27 września 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się konkurs pięknego czytania  poezji i prozy o tematyce patriotycznej. Przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania przez  Polskę  niepodległości to doskonała okazja do zainteresowania młodzieży utworami patriotycznymi, zgłębiającymi ich wiedzę historyczną i  pasję  czytania. Konkurs, który  rozgrywany był na etapie szkolnym, poprzedziła prezentacja przypominająca ważne wydarzenia historyczne i postacie wielkich Polaków ofiarnie walczących w minionych wiekach za wolność i niepodległość naszej ojczyzny. Do konkursu przystąpiło jedenastu uczestników, którzy  zaprezentowali swoją interpretację poezji i prozy najwybitniejszych polskich twórców. Mogliśmy wysłuchać  fragmentów Pana Tadeusza Adama  Mickiewicza, wierszy Cypriana Kamila Norwida, Marii Konopnickiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, czy homilii Jana Pawła II wygłoszonej na Placu Zwycięstwa w Warszawie podczas pielgrzymki do Ojczyzny w 1979 roku. Jury, biorąc pod uwagę właściwe tempo czytania, poprawne akcentowanie i odpowiednią intonację zdecydowało, że ,,Mistrzem pięknego czytania’’ w kategorii klas IV-V,  zostanie uczeń klasy  IV b.  W kategorii  klas VII-VIII tytuł ,,Mistrzyni pięknego czytania’’ uzyskała  uczennica z klasy VIII a. Przyznano również tytuły wicemistrzów i nagrodzono wyróżniających się uczestników konkursu. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do dalszej   uczniowskiej aktywności.