PODRÓŻ DO WNĘTRZA SZEŚCIANU

21 września 2018 roku uczniowie klasy IIId gimnazjum wraz z nauczycielem matematyki panią Kariną Kołbuś uczestniczyli w bardzo ciekawym wykładzie pt. „Podróż do wnętrza sześcianu” organizowanym przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w ramach projektu „Matematyka dla każdego”. Uczniowie mogli pogłówkować, zastanawiając się, czy w sześciennym pudełku o krawędzi 20 cm zmieści się kwadrat o boku 21 cm oraz jak powstaje kostka Mengera wraz z jej przekrojami.

W ten interesujący sposób przekazano wiele ciekawych informacji dotyczących nie tylko sześcianów, uruchamiając przy tym wyobraźnię przestrzenną młodych matematyków. Wykład był również urozmaicony animacjami oraz filmami, gdyż warto korzystać z różnorodnych form zdobywania wiedzy.