Dzienne archiwum: Październik 2, 2018

DZIEŃ CHŁOPAKA U PIERWSZAKÓW

Dzień Chłopaka w klasie Ia upłynął pod hasłem ruchu! Właśnie to nasi chłopcy lubią najbardziej! Cały szkolny dzień spędziliśmy grając, bawiąc się i powtarzając wszystko, czego już się nauczyliśmy. Po takiej aktywności nie wystarczyło już siły nawet na jedzenie. Dobrze, że w naszej klasie są też dziewczynki.

JEDYNKOWE ZABAWY Z JEDYNKĄ

W tym tygodniu dzieci z zerówki poznały cyfrę 1. Uczniowie, podzieleni na grupy podawali nazwy rzeczy znane im z życia codziennego i najbliższego otoczenia, które występują pojedynczo oraz prezentowali własnoręcznie wykonane cyferki. Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 jedynka to z pewnością pierwsza i najważniejsza liczba!

ZMYSŁY DZIECKA

W minionym tygodniu grupy przedszkolne rozmawiały o zmysłach człowieka. Zgodnie z zasadą, że najlepiej jest uczyć poprzez działanie, dzieci pracowały nad polisensoryczną pracą plastyczną wykonaną z różnorodnych materiałów takich jak: piórka, makaron, cukier, sól czy nakrętki. Zajęcia miały na celu rozbudzanie ciekawości poznawczej i wyobraźni naszych wychowanków.