Dzienne archiwum: Październik 18, 2018

DZIEŃ NAUCZYCIELA I PIERWSZA LEKTURA W KLASIE I

Początek tygodnia w klasie 1 A rozpoczęliśmy bardzo radośnie. Świętowaliśmy wspólnie Dzień Nauczyciela i po słodkiej niespodziance przygotowanej przez Rodziców stworzyliśmy domki dla Plastusia – bohatera pierwszej omawianej w naszej klasie lekturze. To był bardzo miły dzień rozpoczynający kolejny wspaniały tydzień w naszej Szkole.

BRONOWICE – ŚLADAMI PAMIĘCI NARODOWEJ

4 października 2018 roku uczniowie klasy III d oddziału gimnazjalnego wzięli udział w grze miejskiej „Bronowice – śladami pamięci narodowej”. Ideą projektu było uczczenie stulecia niepodległej Polski w bardzo atrakcyjny sposób. Zadaniem gry miejskiej było  upowszechnianie wiedzy na temat historii i architektury dzielnicy Bronowice, a także zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania czasu.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ  EDUKACJI  NARODOWEJ  to święto polskiej oświaty upamiętniające rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, właśnie 14 października 1773 roku. Zapoczątkowana reforma oświaty przyczyniła się do nowoczesnego wychowania polskiej młodzieży w duchu patriotycznym i w myśl słów patrona naszej szkoły-księdza Stanisława Konarskiego, który wyraził życzenie, by ,,celem wszystkich szkół nie było tylko rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, lecz przede wszystkim uszlachetnianie serc i dusz’’.