Dzienne archiwum: Październik 19, 2018

KREATYWNY JĘZYK NIEMIECKI DLA NAJMŁODSZYCH

Uczniowie klas Ia, IIa oraz IVa Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie razem z panią Katarzyną Kamińską rozpoczęli naukę drugiego języka obcego, którym jest język niemiecki. Od tego roku realizują nowy projekt językowy PASCH, a tym samym program edukacyjny pt.„Deutsch mit Socke”.

LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE

11 października 2018 roku w ramach zajęć profilaktycznych w klasie VIIa odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pt. „STOP CYBERPRZEMOCY”. Zajęcia miały na celu wskazanie uczniom zagrożeń współczesnego świata wynikających z korzystania z Internetu oraz prawidłowego reagowania w przypadku zaistnienia zagrożenia.

LAS I JEGO MIESZKAŃCY – JESIENNE SPOTKANIE Z JEŻEM

W tym tygodniu dzieci obserwowały przyrodę, poszukując oznak jesieni, zbierały dostępne dary i wsłuchiwały się w dźwięki natury. Przyglądając się drzewom, próbowały rozpoznawać ich gatunki po liściach, igłach oraz owocach. Podczas wspólnych zabaw zastanawiały się, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy, doskonaląc przy tym umiejętność współpracy.