BRONOWICE – ŚLADAMI PAMIĘCI NARODOWEJ

4 października 2018 roku uczniowie klasy III d oddziału gimnazjalnego wzięli udział w grze miejskiej „Bronowice – śladami pamięci narodowej”. Ideą projektu było uczczenie stulecia niepodległej Polski w bardzo atrakcyjny sposób. Zadaniem gry miejskiej było  upowszechnianie wiedzy na temat historii i architektury dzielnicy Bronowice, a także zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania czasu. Wydarzenie zainicjowało VIII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie, a nasza szkoła wraz z nauczycielem historii panią Martą Goździowską-Łubkowską przyłączyła się do tej inicjatywy. Uczestnicy podzieleni byli na grupy trzyosobowe wraz z  opiekunem. Każda grupa miała dotrzeć do wyznaczonych punktów kontrolnych i nanieść ich położenie na mapę. Następnie uczniowie musieli rozszyfrować odpowiedzi na pytania, używając alfabetu Braille’a, kodu Morse’a lub kalamburów. Wydarzenie było atrakcyjne dla młodzieży nie tylko ze względu na wartość merytoryczną, ale też ciekawą formę.  Ogłoszenie  wyników już wkrótce – mamy nadzieję na wysoką lokatę!

Monika Melanowicz