DAWNIEJ I DZIŚ- LISTOPADOWE WSPOMNIENIA

W minionym tygodniu podczas wspólnych zabaw i zadań na sali gimnastycznej dzieci rozwijały swoją sprawność fizyczną, zwinność szybkość oraz gibkość.W trakcie zajęć dydaktycznych wychowankowie oddziałów przedszkolnych mieli okazję poznać przedmioty codziennego użytku, służące ludziom dawniej i dziś.

Na przykładzie prezentowanych przez nauczyciela plansz np. Telefonu i Samochodu, dzieci opowiadały jak wyglądały telefony i samochody dawniej, a jak wyglądają dzisiaj. Najmłodsi uczniowie z zaciekawieniem słuchali informacji o Detefonie (1929r) – polskim radioodbiorniku wyposażonym w detektor kryształkowy, komplet słuchawek i antenę. Wprowadzenie liczby 3 pozwoliło na grupowanie przedmiotów po 3 i porządkowanie zdobytej przez dzieci wiedzy. Poznaliśmy literę M na podstawie słowa mama, dzieci wykonywały wiele ćwiczeń utrwalających sposób jej pisania.