DBAMY O ZDROWIE – NIECH KAŻDY SIĘ O TYM DOWIE

W minionym tygodniu poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania się, zapoznaliśmy się z Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Wspólnie zastanawialiśmy się, w jaki sposób warto spędzać wolny czas, by zachować zdrowie i sprawność. Dzieci z oddziału 0 A wspólnie układały hasła reklamowe mówiące o zdrowym stylu życia.

„Soki są pyszne bez słodzenia, żadnego cukru w nich nie ma!”,”Każdy Ci to powie, że sok to samo zdrowie!”,”Pijąc soki omijają Cię kłopoty!”,”Napij się soczku z cytrynki to organizmowi dostarczysz C witaminki”. Rozmawialiśmy o sposobach ubierania się w poszczególnych porach roku.

Rozwijaliśmy umiejętność klasyfikowania zgodnie z podanymi cechami, przeliczaliśmy elementy w zbiorach, doskonaliliśmy umiejętność dodawania na zbiorach zastępczych. Poznaliśmy cyfrę 2. Rozwijaliśmy umiejętność analizy i syntezy sylabowej i głoskowej nazw obrazków. Dzieci budowały schematy i modele wyrazów z podziałem na sylaby i głoski, uczyły się rozpoznawać spółgłoski i samogłoski podczas wspólnych zabaw wysłuchując brzmienia głosek.

W tym tygodniu utrwaliliśmy także nawyk dbania o higienę jamy ustnej – wiemy już jaki jest prawidłowy sposób szczotkowania zębów. Dzieci z oddziału 0 B wykonały pracę plastyczną „Jesienny spacer“.

Żaneta Kurzawska

Monika Machulska – Wasilewska