JESIENNY TYDZIEŃ W NASZEJ ZERÓWCE

W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat darów jesieni – podawaliśmy nazwy warzyw i owoców, dzieliliśmy te nazwy na sylaby i głoski, określaliśmy ich cechy. Poznaliśmy kilka gatunków grzybów, wskazując jednocześnie grzyby jadalne, niejadalne i trujące. Bawiliśmy się kasztanami, doskonaląc umiejętność przeliczania, dodawania oraz odejmowania.

Ćwiczyliśmy umiejętność układania i kontynuowania rytmów trzyelementowych. Rozmawialiśmy na temat sposobów przetwarzania żywności, wzbogacając wiedzę na temat przetworów przygotowywanych z owoców i warzyw oraz doskonaląc umiejętności matematyczne.Dzieci świetnie się bawiły, chętnie próbując powideł, konfitur oraz dżemów przygotowanych z różnego rodzaju owoców. Podczas wykonania przestrzennej pracy plastycznej pt. „Owoce z naszych sadów” dzieci rozwijały swoją ekspresję twórczą oraz zdolności manualne, tworząc przepiękne prace.