KREATYWNY JĘZYK NIEMIECKI DLA NAJMŁODSZYCH

Uczniowie klas Ia, IIa oraz IVa Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie razem z panią Katarzyną Kamińską rozpoczęli naukę drugiego języka obcego, którym jest język niemiecki. Od tego roku realizują nowy projekt językowy PASCH, a tym samym program edukacyjny pt.„Deutsch mit Socke”. Dzieci rozpoczęły przygotowania do projektowania lalek teatralnych, które posłużą do nauki języka podczas lekcji. Zajęcia dla najmłodszych mają formę zabawy lingwistycznej, w której nauczyciel wykorzystuje elementy dramy oraz pantomimy. Jest to świetny trening językowy służący utrwalaniu nowego słownictwa w języku niemieckim. Zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród dzieci, dlatego z niecierpliwością czekają na kolejną lekcję.

Katarzyna Kamińska