LAS I JEGO MIESZKAŃCY – JESIENNE SPOTKANIE Z JEŻEM

W tym tygodniu dzieci obserwowały przyrodę, poszukując oznak jesieni, zbierały dostępne dary i wsłuchiwały się w dźwięki natury. Przyglądając się drzewom, próbowały rozpoznawać ich gatunki po liściach, igłach oraz owocach. Podczas wspólnych zabaw zastanawiały się, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy, doskonaląc przy tym umiejętność współpracy.

Za pomocą techniki collage dzieci z oddziału 0A samodzielnie stworzyły kompozycję plastyczną, pt. „Mój przyjaciel jeż”. Dzieci z oddziału 0 B rozwijały swoją wyobraźnię i fantazję tworząc „Jeżyki” z wykorzystaniem masy solnej i materiału naturalnego , oraz przepiękne prace plastyczne pt. „Las i jego mieszkańcy” z wykorzystaniem techniki tapowania i materiału naturalnego.

15.10.2018 r. dzieci poznały literę „I” na podstawie wyrazu „igła”, uczestniczyły w wielu zabawach językowych, utrwalających jej zapis i miejsce w słowach. Nasi najmłodsi uczniowie, podsumowując zdobyte wiadomości wykonali plakat, pt.„Zabawy z literką I”.

Żaneta Kurzawska

Monika Machulska – Wasilewska