WITAMY JESIEŃ W SZKOLNEJ ŚWIETLICY

Jesień jest piękną porą roku. Wiatr delikatnie rozwiewa liście, które ubarwiają zielone trawniki. Coraz częściej widzimy przemykające wiewiórki zbierające orzechy i żołędzie na  zimowe chłody. Wkrótce kolorowe liście dębów, brzóz i klonów utworzą barwny jesienny dywan. Symbolami jesieni są dojrzałe kasztany, które chętnie zbieramy i wierząc w ich magiczną moc, nosimy w kieszeniach kurtek.

W naszej szkole grupa świetlicowych  dzieci, zauroczona jesiennymi darami natury, postanowiła z  uzbieranych kasztanów, żołędzi i korali jarzębiny wykonać figurki o niezwykłych kształtach. Uczniowie z zapałem tworzyli ,,kasztanowe ludziki’’, ,,pieski’’ czy ,,kosmiczne pojazdy”, wykazując się kreatywnością i pomysłowością. Podczas takich zajęć można zupełnie zapomnieć o ciemnych chmurach na niebie, porywistym wietrze i jesiennym deszczu.