Dzienne archiwum: Listopad 9, 2018

JESTEŚMY POLAKAMI- ZABAWY KREATYWNE ZERÓWKOWICZÓW

11listopada to wspaniały i wyjątkowy dzień dla wszystkich Polek i Polaków! W dniach od 5 do 11 listopad wychowankowie oddziałów przedszkolnych wzięli udział w zorganizowanym przez naszą szkołę uroczystym Tygodniu Obchodów 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. O początkach państwa polskiego nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się grając w grę planszową „Mądry książę”. W wierszach delektowaliśmy się rytmem naszego języka i piękną polszczyzną, a prozą opowiadaliśmy wzruszającą legendę o orlim gnieździe.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” W JEDYNCE

W dniu 9.11.2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1  im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie w strojach galowych zgromadzili się w odświętnie udekorowanej Sali Teatralnej, by uczcić Wielki Jubileusz naszej Ojczyzny wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Młodzież gimnazjalna przypomniała zgromadzonym najważniejsze informacje związane z historią Pieśni. Następnie Pani Dyrektor  Iwona Pańpuch powitała społeczność szkolną oraz przybliżyła ideę dzisiejszego świętowania Dla Niepodległej.

DLA NIEPODLEGŁEJ – GALA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NA GRĘ EDUKACYJNĄ – MOJA POLSKA NIEPODLEGŁA

Dnia 8 listopada 2018r. o godz. 10.30 w Szkole Podstawowej im ks. St. Konarskiego nr 1 w Lublinie odbyła się uroczysta Gala podsumowania Ogólnopolskiego Konkursu na Grę Edukacyjną Moja Polska Niepodległa z udziałem dostojnych gości oraz nagrodzonych uczniów i ich nauczycieli-opiekunów z różnych miejsc Polski. Ogólnopolski Konkurs na Grę Edukacyjną Moja Polska Niepodległa zorganizowany został z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.