Dzienne archiwum: Listopad 23, 2018

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ SZKOLNĄ

21 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie wychowanków oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I i II z pielęgniarką szkolną panią Justyną Wojtysiak. Prelekcja miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. Uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo należy się odżywiać, w jaki sposób zapobiegać infekcjom, jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu.

LUBELSZCZYZNA W JESIENNEJ SZACIE

22 listopada 2018r,został rozstrzygnięty szkolny konkurs literacki, którego celem było uświadomienie uczniom bliskich związków z regionem, kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego oraz rozwijanie twórczej inwencji  w wybranych formach literackich(opowiadaniu, wierszu i liście ). Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas czwartych i piątych szkoły podstawowej. Wśród prac konkursowych dominowała jesienna poezja, co niewątpliwie dowodzi o rodzących się w naszej szkole  talentach.

PROGRAM ARTYSTYCZNY „KU NIEPODLEGŁEJ”

Dnia 20.11.2018r. uczniowie klas 1a, 2a, 4a, 4b oraz 5a uczestniczyli w programie artystycznym „Ku niepodległej” upamiętniającym 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego.  Mieli okazję posłuchać o tym jak bohaterowie walczyli  o wolność, honor i ojczyznę. Zaprezentowana lekcja historii miała na celu upamiętnić dążenia niepodległościowe, zapoznać z sytuacjami pod zaborami oraz przedstawić rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów.

PIERWSZY ŚNIEG

Dzieci z zerówki uwielbiają spędzać czas na dworze, w tym tygodniu także aktywnie spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu. Bieżący tydzień powitał nas pierwszymi opadami śniegu, więc mieliśmy okazję ulepić pierwsze w tym roku bałwanki, wielkie kule oraz małe śnieżki. Lepienie ze śniegu zainspirowało dzieci również do stworzenia bałwanków z papieru w sali szkolnej.

CO O ZDROWIU WIEDZĄ PRZEDSZKOLAKI? -QUIZ WIEDZY

19 i 20 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w quizie wiedzy na temat zdrowia. Nasi najmłodsi uczniowie w szkole podczas zajęć kształtowali postawy prozdrowotne oraz zachęcali innych do zdrowego stylu życia m. in. wykonanym przez siebie plakatem podsumowującym zdobytą wiedzę. Dzieci uczestniczyły w następujących konkurencjach: „Czarodziejski worek”, „Dokończ rymowankę”, „Zgadnij co tak smakuje?” oraz „Zagadki o tematyce zdrowotnej”.