CZY TO JUTRO,CZY TO DZIŚ, WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ! – ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Nie obejdzie się bez misia”- tak pisała w swoim wierszu Maria Czerkawska. Pod takim też hasłem w oddziałach przedszkolnych 26.11.2018r.  przebiegał Dzień Pluszowego Misia. Wychowankowie poznali historię pluszowego misia, która zaczęła się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka.

W trakcie zajęć dzieci wypowiadały się o misiach, podając ich cechy szczególne, odczytywały proste wyrazy, wysłuchały informacji o niedźwiedziach brunatnych, rozwiązując zagadki słowne- prawda czy fałsz, współdziałały w grupie poznając bliżej postaci z bajek, doceniali i nagradzali starania kolegów i koleżanek, wykonywali prace plastyczne. Święto Pluszowego Misia integrowało grupę, tworząc radosną i serdeczną atmosferę, kształtowało u dzieci poczucie konieczności poszanowania zabawek.

Monika Machulska – Wasilewska