„DBAM O ZDROWIE-DOBRZE SIĘ ODŻYWIAM I JESTEM AKTYWNY”.

Na zajęciach plastyczno-technicznych uczniowie klasy 2a wykonywali plakaty w grupach 2-3 osobowych pod hasłem –„Dbam o zdrowie-dobrze się odżywiam i jestem aktywny”.  Wykorzystywali wiedzę zdobytą na zajęciach „ Co należy jeść, aby być zdrowym? ” dotyczącą zdrowego trybu życia, dbania o zdrowie i własną kondycję fizyczną.

Zajęcia te pokazały i uświadomiły dzieciom jakie są zależności pomiędzy odpowiednim odżywianiem, a stanem zdrowia ludzi. Wskazały uczniom drogę i zachęciły do podjęcia decyzji, która zmieni ich dotychczasowe nawyki żywieniowe, a także zachęci do dbania o własne zdrowie, rodziny i nauczy odpowiedzialności za nie. Uczniowie z przyjemnością wysłuchali wiersza „Chory kotek”, uczyli się piosenki „Witaminki”, chętnie brali udział w zaproponowanych zabawach edukacyjnych i pogadankach na temat zdrowego jedzenia.

Wiedza początkowa uczniów była dość ogólna na temat odżywiania. Dzięki zajęciom została uporządkowana i usystematyzowana. Zwycięska  praca została wybrana w drodze głosowania i nagrodzona oklaskami. Wszystkie plakaty zostały zaprezentowane społeczności szkolnej i rodzicom.

Jolanta Chyćko