DLA PAMIĘCI …. KU PRZESTRODZE

W dniu 19 listopada w XXVII LO im. Zesłańców Sybiru odbyła się uroczystość upamiętniająca wywózkę z terenów lubelszczyzny żołnierzy AK do sowieckich łagrów. Współorganizatorem uroczystości było Stowarzyszenie Środowiska Borowiczan – Sybiraków w Lublinie. Honorowymi gośćmi byli przedstawiciele IPN filii lubelskiej i łódzkiej.W uroczystości brali udział uczniowie naszej szkoły, która aktywnie włącza się w akcje upamiętniające losy naszych rodaków. Nasza szkoła od lat realizuje program „DLA PAMIĘCI ……KU PRZESTRODZE”. Jest również opiekunem Miejsca Pamięci Narodowej jakim jest Skwer Borowiczan z Pomnikiem ” DLA PAMIĘCI …..KU PRZESTRODZE” przy ulicy Nowy Świat w Lublinie. Spotkaniu towarzyszyła wystawa przedstawiająca zdjęcia, na których ukazano trudy życia obozowego i połączona z nią prelekcja. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem jakie wywarło na nich spotkanie z historią.

Piotr Ruśniak

Może Ci się również spodoba