DZIEL SIĘ UŚMIECHEM

27 listopada 2018r. gościliśmy w naszej szkole pana Kamila Raczyńskiego specjalistę ds. programowych Lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Pan Kamil przeprowadził w klasie Ia i IIa pouczającą pogadankę na temat higieny jamy ustnej. Przypomniał dzieciom jak ważne jest mycie zębów dla higieny i zdrowia każdego człowieka. Uczniowie obejrzeli bajkę pt. „Drużyna dr Ząbka”, uczyli się prawidłowego szczotkowania zębów na modelu uzębienia.

Wszystkie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, że będą dbać o swoje zęby i zawsze pamiętać o ich regularnym myciu. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, pastę Colgate i szczoteczkę do zębów. To było bardzo miłe, ale jednocześnie pouczające i ważne dla zdrowia spotkanie.

Jolanta Chyćko