DZIEŃ SPEDYTORA W ZSTK

19 października 2018 roku uczniowie klasy VIII a wraz z wychowawcą panią Katarzyną Kamińską oraz pedagogiem szkolnym i doradcą zawodowym panią Moniką Melanowicz mieli okazję uczestniczyć w Dniu Otwartym w Zespole Szkół Transportowo – Komunikacyjnych przy ul. Zemborzyckiej 82. Uczniowie zapoznali się z ofertą szkoły ze  szczególnym uwzględnieniem interesującego kierunku – technik spedytor. Młodzież naszej szkoły obejrzała sale lekcyjne oraz pracownie komputerowe, zapoznała się z bazą dydaktyczną i edukacyjną szkoły. Uczniowie wysłuchali także prelekcji pt. „Organizacja i funkcjonowanie transportu publicznego w Lublinie” przygotowanej przez ucznia technikum – przyszłego spedytora. Następnie uczestniczyli w zmaganiach sportowych i mogli obejrzeć nowoczesny trolejbus Solaris Trollino. W opinii młodzieży spotkania w ramach Dni Otwartych szkół są niezwykle przydatne, dają możliwość dokładniejszego przyjrzenia się ofercie danej szkoły, porozmawiania ze starszymi kolegami, a przede wszystkim pomagają przy podejmowaniu decyzji dotyczącej wyboru dalszego kierunku kształcenia.

Monika Melanowicz