GALA PODSUMOWUJĄCA REALIZACJĘ PROGRAMU „SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE”

W dniu 23.11 2018 r. odbyła się w naszej Szkole doniosła uroczystość, podsumowująca realizację działań w ramach programu „Szkoła promująca zdrowie” .

Wśród wielu zaproszonych osób mieliśmy przyjemność gościć: panią inspektor Monikę Tanikowską – koordynatora miejskiego programu „Szkoła promująca zdrowie”, panią Grażynę Nowosad oraz panią Grażynę Turyło z Poradni Psych. Ped nr 1 w Lublinie, p. Małgorzatę Hałabis- przewodniczącą Rady Rodziców SP nr 1, p. Jolantę Gęcę – szkolnego koordynatora programu „Szkoła promująca zdrowie” w SP nr 40 wraz z grupą uczniów. Publiczna prezentacja rocznych działań społeczności SP nr 1 w ramach programu „Szkoła promująca zdrowie” przyjęła formę rozbudowanego widowiska z udziałem uczniów wszystkich oddziałów szkolnych oraz przedszkolnych.

Zdrowy styl życia, który zagościł na dobre w SP nr 1 był tematem przewodnim rozmaitych form artystycznych – oglądaliśmy owocowy taniec przedszkolaków pod kierunkiem p. Ż. Kurzawskiej, pantomimę pierwszoklasistów pod kierunkiem p. A. Kliszcz, teatrzyk drugoklasistów pod kier. p. J. Chyćko oraz scenkę rodzajową uczniów klasy V pod kierunkiem p. A. Pawelec. Galę uświetniły i urozmaiciły występy wokalistów przygotowanych przez p. A Mielniczuk i M. Jankowskiego oraz występ taneczny zespołu „Jedyneczki” pod kier. P. A. Mikołajczyk.

Bogactwo strojów, różnorodność dekoracji oraz materiałów edukacyjnych składających się na promocję zdrowego żywienia; kolorystyka i estetyka oraz wysoki poziom artystyczny prezentowanych form sprawiły, że nikt nie miał wątpliwości, że w SP nr 1 dużą wagę przywiązuje się do zdrowego stylu życia i przestrzegania właściwych nawyków żywieniowych.