JESTEŚMY POLAKAMI- ZABAWY KREATYWNE ZERÓWKOWICZÓW

11listopada to wspaniały i wyjątkowy dzień dla wszystkich Polek i Polaków! W dniach od 5 do 11 listopad wychowankowie oddziałów przedszkolnych wzięli udział w zorganizowanym przez naszą szkołę uroczystym Tygodniu Obchodów 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. O początkach państwa polskiego nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się grając w grę planszową „Mądry książę”. W wierszach delektowaliśmy się rytmem naszego języka i piękną polszczyzną, a prozą opowiadaliśmy wzruszającą legendę o orlim gnieździe.

Dzieci wykonały w tych dniach przepiękne niepodległościowe prace plastyczne i gazetki, kolorując i wyklejając, utrwaliły także symbole narodowe oglądając film edukacyjny „Polak Mały”, śpiewały hymn Polski. Ćwicząc myślenie, rozwiązywały zadania, poszukując ukrytych rocznicowych obrazków.

Ponadto dzieci utrwaliły w minionym tygodniu pojęcia związane ze zmianami pogody w cyklu pór roku. Zabawa w „Prognozę pogody” – pozwoliła dzieciom wcielić się w rolę prezentera pogody – dzieci nauczyły się nie tylko odczytywać w formie graficznej obserwacje dotyczące zmian temperatury i zjawisk atmosferycznych, lecz także wykazać się znajomością mapy Polski.

Monika Machulska – Wasilewska

Żaneta Kurzawska