LUBELSZCZYZNA W JESIENNEJ SZACIE

22 listopada 2018r,został rozstrzygnięty szkolny konkurs literacki, którego celem było uświadomienie uczniom bliskich związków z regionem, kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego oraz rozwijanie twórczej inwencji  w wybranych formach literackich(opowiadaniu, wierszu i liście ). Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas czwartych i piątych szkoły podstawowej. Wśród prac konkursowych dominowała jesienna poezja, co niewątpliwie dowodzi o rodzących się w naszej szkole  talentach. Jury biorące pod uwagę tematykę, obrazowanie poetyckie i znajomość wybranych form literackich nagrodziło  pracę uczennicy klasy IV ,,b’’- Anny Złotkowskiej, przyznając I miejsce, II miejsce w konkursie zajęła praca literacka w formie wiersza  uczennicy klasy IV ,,b’’ -Mai Daniewskiej, III miejsce zdobył uczeń  klasy V ,,a’’-Janek Mielniczuk. Wyróżnienia przyznano: Mai Bartoszek, Marice Pożarowszczyk, Dominice Domin i Paulinie Puacz. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do  kolejnych twórczych zmagań. Organizatorzy: Jadwiga Korzeniewska i Bożena Zawiślak.