OGÓLNOPOLSKA AKCJA „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” W JEDYNCE

W dniu 9.11.2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1  im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie w strojach galowych zgromadzili się w odświętnie udekorowanej Sali Teatralnej, by uczcić Wielki Jubileusz naszej Ojczyzny wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Młodzież gimnazjalna przypomniała zgromadzonym najważniejsze informacje związane z historią Pieśni. Następnie Pani Dyrektor  Iwona Pańpuch powitała społeczność szkolną oraz przybliżyła ideę dzisiejszego świętowania Dla Niepodległej. Punktualnie o godz.11.11 wszyscy zgromadzeni  z godnością, należnym szacunkiem i wzorcowo wykonali hymn narodowy uwzględniając właściwą realizację linii melodycznej, tempo, leksykę oraz charakter. Z kolei głos zabrał dr Piotr Makarzec – Prezes Fundacji Instytut im. K. Wielkiego, który przybliżył okoliczności ustanowienia Święta Niepodległości 11 listopada oraz zwrócił uwagę na konieczność docenienia i uszanowania tego, że możemy dzisiaj żyć , kształcić się oraz pracować w wolnej Ojczyźnie. Po zakończeniu części oficjalnej spotkania najmłodsi uczniowie Szkoły zaprezentowali koncert pieśni patriotycznych. Na zakończenie Pani Dyrektor przypomniała o patriotycznym obowiązku wywieszenia flagi państwowej oraz wzięcia udziału w oficjalnych i nieoficjalnych uroczystościach z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości . Wszyscy uczestnicy spotkania uwiecznili tę wielką chwilę pamiątkowym zdjęciem.