PODSUMOWANIE KWESTY LISTOPADOWEJ

19 listopada 2018 roku w Trybunale Koronnym odbyło się uroczyste podsumowanie XXXII kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy ulicy Lipowej .Tego roku kwesta cmentarna trwała od 1do 4 listopada. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w kweście od 12 lat.

W tym roku młodzież kwestowała pod opieką p. Katarzyny Markowskiej,p. Katarzyny Kamińskiej i p. Marty Goździowskiej – Łubkowskiej.

Podczas kwesty uczniowie zapalili znicze na grobie p. Władysława Pielacha, który był inicjatorem współpracy Środowiska Sybiraków- Borowiczan z naszą szkołą.

W tym roku zebrano rekordowa kwotę – 107 569 ,36 groszy, uda się za nią wyremontować pięć zabytkowych nagrobków. Uczniowie już dziś postanowili, że wezmą udział w kolejnej kweście listopadowej.

Marta Goździowska -Łubkowska