RADOSNY UŚMIECH – RADOSNA PRZYSZŁOŚĆ

20 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w zajęciach profilaktycznych na temat higieny jamy ustnej. Pan Kamil Raczyński specjalista ds. programowych Lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża przypomniał dzieciom jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej.

Dzieci wysłuchały pouczającej pogadanki, obejrzały bajkę pt: „Drużyna dr Ząbka”, uczyły się jak prawidłowo szczotkować zęby na modelu uzębienia. Wszystkie dzieci, podczas uroczystego ślubowania obiecały, że będą pamiętać i dbać o swoje zęby nie zapominając o ich regularnym szczotkowaniu. Pan Kamil na zakończenie zajęć wręczył wszystkim dzieciom dyplomy, kolorowanki oraz pasty i szczoteczki do zębów Colgate wraz z harmonogram mycia zębów. Spotkanie edukacyjne utrwaliło i uświadomiło dzieciom jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej.

Żaneta Kurzawska