SPOTKANIE KLASY DRUGIEJ Z PRACOWNIKIEM FUNDACJI OCHRONY PRAW ZWIERZĄT EX LEGE

W dniu 5 listopada uczniowie klasy 2a spotkali się z pracownikiem Fundacji Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE panią Dagmarą Niedźwiedź.

Dzieci miały okazję posłuchać prawdziwych historii zwierząt – podopiecznych fundacji tj. historii psów i kotów. Pani Dagmara opowiedziała uczniom o swojej pracy w fundacji, zamiłowaniu do zwierząt, o tym jak uratowała z innymi pracownikami fundacji wiele zwierząt maltretowanych, rannych, skrzywdzonych przez człowieka i często upodlonych do granic możliwości. Uczniowie dowiedzieli się, że głównym atutem tej fundacji jest także profesjonalny patrol interwencyjny, którego podstawowym zadaniem jest reagowanie i skuteczne działanie w sytuacjach łamania Ustawy o ochronie zwierząt oraz kontrola dobrostanu i warunków bytowania zwierząt. Ponadto dzieci miały okazję pobawić się z kotką o imieniu Ruda i porozmawiać o tym, jak prawidłowo zająć się zwierzątkiem w domu, jak dbać o pupila i troszczyć się o jego zdrowie. Obecność zwierzęcia podczas zajęć pozwoliła na obserwację i analizę jego zachowania oraz była okazją do bezpośredniego kontaktu.

Jolanta Chyćko