SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI TOWARZYSTWA GIMNASTYCZNEGO SOKÓŁ

5 listopada 2018 roku w ramach Tygodnia Patriotycznego w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublinie miało miejsce bardzo ciekawe spotkanie przedstawicieli Towarzystwa Gimnastycznego Sokół z uczniami klasy III c oraz VIII a. Absolwenci naszej szkoły, Krzysztof Swatowski oraz Paweł Puacz, którzy prężnie działają w Sokole, przybliżyli naszym uczniom główne założenia oraz historię Towarzystwa Sokół. Jest to organizacja, która propaguje sport, gimnastykę oraz zdrowy styl życia, jak również dbałość o tężyznę nie tylko fizyczną, ale także intelektualną i moralną. Dlatego też przybyli goście zachęcali naszą młodzież do zainteresowania się tego rodzaju działalnością, która nie tylko rozwija fizycznie, ale też buduje poczucie przynależności do naszego narodu w sposób odpowiedzialny w duchu obywatelskim. Ponieważ symbolem towarzystwa jest sokół w locie trzymający sztangę do ćwiczeń, mieliśmy okazję obejrzeć emblematykę oraz mundury przybyłych gości, którzy podzielili się również wiedzą z zakresu taktyk stosowanych podczas ćwiczeń polowych oraz zaprezentowali sprzęt, na którym trenują. Spotkanie zorganizowały: pani Marta Goździowska-Łubkowska oraz pani Agnieszka Pawelec.

 

                                                                                                          Tekst: Agnieszka Pawelec

Może Ci się również spodoba