ZWIERZĘTA DOMOWE – NASI MILUSIŃSCY

W minionym tygodniu dzieci zwróciły uwagę na fakt, że człowiek nie jest sam – żyje wśród innych organizmów. W naszych domach często hodujemy zwierzęta i dlatego też nazywamy je „zwierzętami domowymi”. Wychowankowie oddziałów przedszkolnych samodzielnie wyszukiwali informacji o zwierzętach domowych z różnych źródeł.

Dzieci swobodnie wypowiadały się na temat psów i kotów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na potrzeby zwierząt, obowiązki opiekunów oraz poczucie odpowiedzialności za zapewnienie naszym podopiecznym godziwych warunków życia. Najmłodsi uczniowie poznali literę D, d na przykładzie wyrazu deska, uczyły się ją pisać na różnych powierzchniach. Układały i odczytywały sylaby z poznanych liter, pisały po śladzie krótkie wyrazy, dzieląc je na głoski podczas gier dydaktycznych. Wykonane przez dzieci kreatywne prace: plastyczno – techniczna „Pudełkowe zwierzę”, oraz praca techniką origami „Piesek” „służyły rozwijaniu sprawności manualnych oraz umiejętności matematycznych dotyczących cyfry i liczby 4.

Monika Machulska – Wasilewska