Dzienne archiwum: Grudzień 10, 2018

SUKCES UCZNIA KLASY II

Mykola Holovatiuk uczeń klasy II został uhonorowany wyróżnieniem w Międzyszkolnym Konkursie plastyczno – literackim „Przyjazna zebra – bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Lublinie. Celem konkursu było wdrożenie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz kształtowanie umiejętności bezpiecznego uczestnictwa w ruchu pieszym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WARSZTATY „PAŃSTWA UNII EUROPEJSKIEJ”

Niedawno mieliśmy wyjątkową okazję gościć w naszej szkole Panią Marcelinę i Panią Olę z Fundacji Nowy Staw. Obie panie poprowadziły warsztaty dla klasy I i II na temat „Państwa Unii Europejskiej”. Uczniowie dowiedzieli się czym jest Unia Europejska, jakie państwa do niej należą, czym się zajmuje ta organizacja i w czym pomaga państwom europejskim.

WIZYTA GÓRNIKA W KLASIE 4B

Grudzień to miesiąc wyjątkowy dla wszystkich górników. Dnia  4.12. obchodzą  swoje święto – Barbórkę. Nam także udzielił się jego klimat. Do naszej klasy zawitał górnik. Przybył w galowym stroju, który zakłada się  na szczególne okazje. Zabrał ze sobą również rekwizyty, które są nierozerwalnie związane z zawodem. Gość opowiadał o tajnikach pracy w kopalni, podzielił się wieloma ciekawostkami oraz przedstawił hierarchię górniczą.