Dzienne archiwum: Grudzień 13, 2018

ŚWIĄTECZNE KODOWANIE

Gdzie się ukrył kod? Jak go znaleźć? Co on właściwie oznacza? – na takie i inne związane z matematyką i informatyką pytania staraliśmy się odpowiedzieć wspólnie z dziećmi z oddziałów przedszkolnych podczas wspólnych zabaw wprowadzających dzieci w świat kodowania. Zajęcia te nie tylko silnie zaktywizowały dzieci do samodzielnego działania, ale również rozwijały skupienie i koncentrację uwagi.

ŚWIĘTA ZA PASEM

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o przygotowaniach do świąt Bożego Naro­dzenia. Dzieci, na podstawie własnych doświadczeń oraz informacji z książek i albu­mów poznały tradycyjne ozdoby świąteczne, charakterystyczne dla niektórych regionów Polski, doskonaląc przy tym umiejętność rozpoznawania poznanych dotąd liter i układając z nich wybrane wyrazy.

BARBÓRKA

4 grudnia 2018 roku klasy: Ia, IIa oraz oddziały przedszkolne miały okazję dowiedzieć się, czym jest tradycyjne święto górnicze, czyli dzień świętej Barbary z Nikomedii tradycyjnie zwany Barbórką. A to wszystko dzięki górnikowi – panu Arturowi Dudzie, który przyjechał do nas prosto z kopalni w Bogdance.