Dzienne archiwum: Grudzień 21, 2018

BEZPIECZEŃSTWO ZIMĄ

W minionym tygodniu mogliśmy obserwować pogodę typową dla zimy. Śnieg zachęca do zabaw szczególnie młodsze dzieci. Ta astronomiczna i kalendarzowa zima zawita już w najbliższych dniach, a więc to dobry moment, aby przypomnieć i utrwalić z dziećmi jak w bezpieczny sposób korzystać z uroków tej pięknej pory roku. W czwartek odbyły się zajęcia, podczas których dzieci obejrzały film o tym, do czego może doprowadzić zabawa na zamarzniętym jeziorze. Rozwiązały quiz dotyczący bezpiecznych i niebezpiecznych zachowań podczas zabaw na śniegu....

WIGILIA – PIĘKNE OBYCZAJE

W minionym tygodniu najmłodsi uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością oczekując grudniowych świąt, uczestniczyli w różnorodnych zajęciach edukacyjnych dotyczących zwyczajów i tradycji obchodzenia Bożego Narodzenia. Dzieci odpowiadały na zadane pytania przez nauczyciela do opowiadania S.Doroszuk, J.Gawryszewskiej i J.Hermanowskiej „Z pamiętnika Agaty”oraz próbowały samodzielnie zadawać pytania do poznanego tekstu.

JASEŁKA W SP1

W dniu 21.12.2018 r. uczniowie klasy 4 b zaprezentowali przygotowane przez siebie jasełka upamiętniające przyjście na świat Chrystusa. Piękne stroje, wzruszające i podniosłe teksty wygłaszane przez młodych aktorów wprowadziły widzów w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Święta Bożego Narodzenia to czas radości z wejścia Boga w historię człowieka. To także czas dzielenia się opłatkiem i miłością, czas wzajemnej życzliwości. To także czas odbudowywania nadziei, umacniania wiary i uczenia się miłości. Proszę przyjąć serdeczne życzenia Radosnych i pełnych Bożej obecności świąt !!!   W imieniu społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie Dyrektor Szkoły Iwona Pańpuch

PRZY WSPÓLNYM STOLE

Wspólnie spożywany posiłek jest symbolem jedności, pozwala utrzymywać więzi rodzinne, a także przyjacielskie. Dnia 20 grudnia mieliśmy okazję poczuć się jedną wielką rodziną.