Dzienne archiwum: Grudzień 22, 2018

KONFERENCJA HISTORYCZNA

18 grudnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole konferencja historyczna z okazji 37 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce .Prelegentami byli : p. Iwona Kręglicka –  NSZZ ,,Solidarność”, dr Piotr Makarzec -prezes Fundacji Instytut im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, dr Piotr Gawryszczak – Radny Rady Miasta Lublin. Dzięki tej konferencji młodzież dowiedziała się, dlaczego komuniści wprowadzili stan wojenny, jak przebiegały wydarzenia stanu wojennego na Lubelszczyźnie i jakie były jego skutki. Wystąpienie p. Iwony Kręglickiej dało uczniom możliwość dowiedzenia...

OZDOBY CHOINKOWE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH

Dekorowanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia może być bardzo zabawnym i przyjemnym czasem spędzonym ze swoimi koleżankami i kolegami. W okresie przedświątecznym klasa Ia i IIa wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Olą i p. Jolą wspólnie dekorowali ozdoby choinkowe, które uczniowie własnoręcznie wykonali z masy solnej w czasie zajęć. To spotkanie było kolejną okazją do integracji uczniów obu klas.

WIGILIA U PRZEDSZKOLAKÓW

19 i 21 grudnia odbyły się uroczyste spotkania opłatkowe w oddziałach przedszkolnych. W tych dniach dzieci spotkały się przy jednym stole, by uczcić dzień narodzin Pana Jezusa. Choć każda grupa nieco inaczej spędziła ten dzień, najważniejszy był radosny nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wychowankowie dzieląc się opłatkiem kształtowali poczucie przynależności do rodziny, przyjaciół oraz znajomość relacji, jakie łączą najbliższych.