HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…

w tuby grajcie

i Jezusa przywitajcie

nowonarodzonego…”

19.12.2018r w naszej szkole odbył się Koncert muzyczny Filharmonii Lubelskiej, pt. „Świąteczne Muzykowanie”, w którym brali udział wychowankowie oddziałów przedszkolnych, uczniowie kl. I i II oraz kl. IV i V.

Na początku spotkania dzieci powtórzyły wiadomości o instrumentach perkusyjnych, tak bardzo pomocnych do wspólnego kolędowania. Uczniowie poznali ksylofon, afrykański instrument sztabkowy. Jego sztabki wykonane są z twardego drewna o różnej długości, ułożone w tzw. „drabinkę”, na której dzieci mogły zagrać za pomocą specjalnych gumowych pałek.

Wspólnie rozpoznawaliśmy zagadki dźwiękowe podczas zabawy „Jaka to melodia?” Chętni uczniowie tworzyli muzykę grając na dzwonkach. Podczas kolędowania „wkradła się” aranżacja afrykańska niektórych kolęd, która w ciekawy, rytmiczny sposób urozmaiciła nasze spotkanie.

Monika Machulska – Wasilewska