IDĄ,IDĄ MIKOŁAJE…

3.12.2018r najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych wspierających wielokierunkową aktywność dziecka. Przepięknie wykonane prace plastyczno- techniczne służyły do rozwijania umiejętności matematycznych u dzieci poprzez podejmowanie czynności klasyfikowania, dodawania i odejmowania w codziennych sytuacjach.

Zerówkowicze poznali historię Św. Mikołaja, biskupa Mirry- małego portowego miasteczka w Azji Mniejszej, dzisiaj już nie istniejącego, czytały globalnie proste wyrazy, samodzielnie tworzyli „sylabową drogę” do Św. Mikołaja, swobodnie wypowiadały się na temat swoich pragnień i marzeń, uczyły się wiersza na pamięć oraz rozwijały wyobraźnie i ekspresję twórczą w trakcie zabaw: „Worek z prezentami”, „Okrzyki Mikołaja”. Mały quiz „Kim jesteś Św. Mikołaju?” dodatkowo utrwalił zdobytą wiedzę u dzieci, które nauczyły się pielęgnować zwyczaje mikołajkowe doskonaląc umiejętności komunikowania się i używania form grzecznościowych.

Monika Machulska – Wasilewska

Agnieszka Mielniczek