MIKOŁAJKI W KLASIE IA i IIA

Uczniowie klasy Ia i IIa byli w tym roku bardzo grzeczni! Mikołaj postanowił przynieść im bilety do kina. Dzieci miały okazję obejrzeć wzruszającą bajkę pt. „Poczta świętego Mikołaja” opowiadającą o tych, którzy obdarowują dzieci podczas świąt w różnych krajach świata.

Wśród bohaterów znaleźli się między innymi: Trzej Królowie, Święty Mikołaj, Dziadek Mróz i Śnieżynka, Gwiazdka, baskijski Olentzero oraz japoński Hoteiosho. Przygody bohaterów przybliżyły dzieciom atmosferę nadchodzących świąt oraz zwróciły szczególną uwagę na wielokulturowość otaczającej nas rzeczywistości. Po powrocie do szkoły uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami z seansu podczas rozmów ze swoimi wychowawcami. Ten dzień minął w przemiłej, świątecznej atmosferze.

Aleksandra Kliszcz

Jolanta Chyćko