PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE SPOŁECZNOŚCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W LUBLINIE

20 grudnia 2018 r. odbyło się spotkanie przedświąteczne społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie. Uroczystość rozpoczęło wspólne kolędowanie uczniów, rodziców i pracowników Szkoły. Najpiękniejsze polskie kolędy zostały wykonane przez ks. Tomasza Kościka oraz uczniów z różnych klas; towarzyszyli im wszyscy zgromadzeni w sali teatralnej. Śpiew naszych tradycyjnych pieśni związanych z Bożym Narodzeniem wprowadził podniosły nastrój, który towarzyszył obecnym także podczas kolejnej części spotkania, jakie miało miejsce w sali multimedialnej. Rozpoczęła je podniosła modlitwa oraz okolicznościowe słowo, które wygłosił Ksiądz Proboszcz Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, dr Waldemar Sądecki, który podkreślił doniosły fakt bardzo  licznego przybycia pracowników na – jak się wyraził – rodzinne spotkanie pracowników „Jedynki”. Zgromadzeni usłyszeli także piękne i wzruszające życzenia świąteczne od Pani Dyrektor mgr Iwony Pańpuch, po czym uczestniczyli w tradycyjnym łamaniu się opłatkiem. Bogactwo potraw charakterystycznych dla wigilijnego stołu stanowiło dopełnienie uroczystej oraz wyjątkowej chwili przebiegającego w serdecznej atmosferze spotkania pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Iwona Pańpuch ponowiła serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe oraz Noworoczne i wyraziła radość z powodu podniosłego oraz pełnego wzajemnej życzliwości spotkania.