ŚWIĘTA TUŻ TUŻ…

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jedną z najpopularniejszych ozdób świątecznych i zarazem najbardziej niezwykłych jest stroik. Na Boże Narodzenie nie tylko efektownie dekoruje wnętrza naszych domów, ale również buduje jedyną w swoim rodzaju świąteczną atmosferę. Stroik świąteczny ma w sobie magię, a największa tkwi w tym robionym samodzielnie.

W środę 19 grudnia 2018 roku już od samych drzwi naszego oddziału unosił się przepiękny zapach igliwia.. Dzieci z oddziałów przedszkolnych postanowiły spróbować własnych sił wykonując cudowne stroiki, które można podziwiać w korytarzu przed salami naszych oddziałów.

Kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia nie mogłoby się także obyć bez ubierania choinki. Dzieci pięknie przystroiły drzewka ozdobami przyniesionymi z domu oraz własnoręcznie wykonanymi podczas zajęć plastyczno – technicznych. Podczas zajęć edukacyjnych dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i nowych rzeczy m.in. dotyczących symboliki ozdób choinkowych, która ma swe korzenie w tradycji ludowej.

Żaneta Kurzawska