WARSZTATY NA SENSORYCZNYM PLACU ZABAW

18 grudnia 2018 r. klasa 1a i 2a uczestniczyły w warsztatach na Sensorycznym Placu Zabaw, który w okresie zimowym znajduje się w przestrzeni budynku Centrum Spotkania Kultur.

Uczniowie poprzez zabawę i doświadczenia fizyczno-chemiczne mogły zdobyć wiedzę z sensoryki, motoryki, a także doświadczyć pięciu zmysłów.

Podczas warsztatów fizyczno-chemicznych obserwowały m.in. pokaz erupcji wulkanu, wspólne przygotowanie rosnącego podwodnego ogrodu, a także obserwowali reakcje sody w połączeniu z jodyną.

Dzieci uczestniczyły także w sensorycznych grach i zabawach poruszając się ścieżką sensoryczną, dotykając ścianki, a także odgadując zagadki zapachowe.

Miały możliwość tworzyć własną muzykę wykorzystując ściankę muzyczną i znajdujące się tam instrumenty. Na koniec uczestniczyły w warsztatach artystycznych z robienia ozdób świątecznych.

Dzięki tym zajęciom uczniowie pobudzali swoją wyobraźnię, ciekawość świata oraz oddziaływały na swoje zmysły i emocje. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.

Jolanta Chyćko