WARSZTATY „PAŃSTWA UNII EUROPEJSKIEJ”

Niedawno mieliśmy wyjątkową okazję gościć w naszej szkole Panią Marcelinę i Panią Olę z Fundacji Nowy Staw. Obie panie poprowadziły warsztaty dla klasy I i II na temat „Państwa Unii Europejskiej”. Uczniowie dowiedzieli się czym jest Unia Europejska, jakie państwa do niej należą, czym się zajmuje ta organizacja i w czym pomaga państwom europejskim.

Panie zaprezentowały uczniom ciekawe prezentacje o Polsce, Hiszpanii, Portugalii, Czechach, Francji i Niemczech. Następnie opowiedziały o stolicach tych państw, o ciekawych miejscach, które się w nich znajdują i zapraszają do zwiedzania ich przez  turystów z całego świata. Dzieci obejrzały symbole narodowe omawianych państw, wysłuchały hymnów państwowych. Na koniec mieli możliwość sprawdzić zapamiętane informacje w quizie wiedzy na temat państw unijnych. Wszyscy uczniowie otrzymali kolorowanki i drobne upominki. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

Jolanta Chyćko