WIZYTA GÓRNIKA W KLASIE 4B

Grudzień to miesiąc wyjątkowy dla wszystkich górników. Dnia  4.12. obchodzą  swoje święto – Barbórkę. Nam także udzielił się jego klimat. Do naszej klasy zawitał górnik. Przybył w galowym stroju, który zakłada się  na szczególne okazje. Zabrał ze sobą również rekwizyty, które są nierozerwalnie związane z zawodem. Gość opowiadał o tajnikach pracy w kopalni, podzielił się wieloma ciekawostkami oraz przedstawił hierarchię górniczą.

Wydarzenie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a dzieci były zachwycone.  Wszystkie zostały obdarowane słodkim upominkiem i  bryłką węgla. Otrzymały także kilka rekwizytów, które pozostawione w sali będą przypominały o wizycie tak ważnego gościa. Na koniec nie zabrakło także pamiątkowego zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy za przybycie do szkoły i poświęcony nam czas.

Izabela Szczypień