WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU OROGRAFICZNEGO

14 grudnia 2018roku ogłoszono wyniki szkolnego konkursu ortograficznego, którego głównym celem było podniesienie kompetencji ortograficznych i rozwijanie  umiejętności poprawnego pisania w ojczystym języku. Wymagania konkursowe opierały się na znajomości zasad ortograficznych  i umiejętności zastosowania w pisowni. Obejmowały pisownię  wyrazów z  ó ,u, rz ,ż ,h ,ch ,pisowni nosówek: ą, ę, połączeń: om,on,em,en, oraz wielkich i małych liter. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej. Na podstawie  uczniowskich prac jury wyłoniło laureatów konkursu. Mistrzem ortografii  został Diego Marotto- uczeń klasy  VII,,a’’  oraz  Anna Złotowska- uczennica klasy IV,,b’’, drugie  miejsca  w konkursie uzyskali: Maja Daniewska- uczennica klasy IV,,b’’, Igor Jarczyński-uczeń klasy V,,a’’, Hanna Jach-uczennica klasy V,,a’’ oraz Erwin Nakonieczny-uczeń klasy V,,a’’. Trzecie miejsca w konkursie orograficznym zajęli: Kacper Kucharczyk-uczeń klasy IV,,a’’, Jan Mielniczuk-uczeń klasy V,,a’’ i Igor Dobrzyński-uczeń klasy VII,,a’’. Wszystkim uczestnikom i laureatom  serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursowych zmagań.

Jadwiga Korzeniewska, Bożena Zawiślak.