Dzienne archiwum: Styczeń 7, 2019

KARUZELA PÓR ROKU- ZABAWY DYDAKTYCZNE ZERÓWKOWICZÓW

Na początku Nowego 2019 Roku nasi najmłodsi uczniowie w szkole poszerzyli wiedzę na temat sposobów odmierzania czasu. Rozwijali umiejętności rozumienia pojęcia czas, poznali budowę zegara oraz odczytywali na nim pełne godziny. Dzieci utrwalały informacje o cykliczności pór roku, zastanawiały się, czym charakteryzuje się każda z pór i jakie zachodzą w niej zmiany.

1 A I 2 A W LUBELSKIEJ FILHARMONII

7.01.2019 r. klasy 1a i 2a obejrzały niezwykłe widowisko „Cichuteńko pośród nocy” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Uczniowie mieli okazję podziwiać znakomicie wykonywane partie wokalne przeplatane występami kolędników w tradycyjnym składzie, tancerzy w suicie lubelskiej oraz krakowiaku, pastorałki zagrane na dzwonkach orawskich – zbyrcokach, a to wszystko uzupełnione inscenizacjami związanymi z Bożym Narodzeniem. Na scenie było około stu artystów.

PODSUMOWANIE AKCJI POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

W dniu 4 stycznia 2019r. najmłodsi wolontariusze naszej Szkoły przekazali dary rzeczowe, ubranka, zabawki, gry, książeczki, słodycze zbierane w grudniu podczas akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę dla podopiecznych PCK w Lublinie. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, dzieci wykazały się wzorową postawą i bardzo chętnie przynosiły dary. Piotr Ruśniak