DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia

dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego 25 stycznia, w najchłodniejszej porze roku w naszej szkole odbyło się najcieplejsze święto – Dzień Babci i Dziadka.

Zerówkowicze od samego rana z niecierpliwością wyczekiwali zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi przedszkola. Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla Nich zorganizowanym programie artystycznym – Jasełkach. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń p. Żanety Kurzawskiej i p. Agnieszki Mielniczek ( oprawa muzyczna przedstawienia) zaprezentowały przepięknie przygotowane Jasełka. W przedstawieniu wystąpiły gościnnie uczennice klasy I, prezentując niezwykłe umiejętności wokalne. Babcie i Dziadziusiowie z dumą oraz kręcącą się w oku łezką oglądali występy swoich wnucząt. Oryginalna i własnoręcznie wykonana dekoracja ( scenografia)  przez p. Emilię  Szczepańską – Kras dodatkowo podkreślała wyjątkowość tego Dnia. Na zakończenie P. Dyrektor Iwona Pańpuch podziękowała małym artystom za występ oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia dla zgromadzonych gości. Pamiątkowe zdjęcie uwieczniło tę wyjątkową chwilę. Po występie artystycznym przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez kochane mamy, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

Monika Machulska- Wasilewska