LIST DOTYCZĄCY PRZECIWDZIAŁANIA DOPALACZOM I BEZPIECZEŃSTWA UCZNIÓW PODCZAS FERII ZIMOWYCH

Szanowni Państwo,
uczniowie z pięciu województw właśnie rozpoczęli ferie zimowe. W kolejnych tygodniach z zasłużonego wypoczynku będą mogły skorzystać dzieci z pozostałych regionów krajów. Ważne, by wyjazdy na obozy i zimowiska przebiegały w bezpiecznych i komfortowych warunkach, a młodzi ludzie byli świadomi potencjalnych zagrożeń. Jednym z nich jest niebezpieczeństwo zażywania substancji psychoaktywnych. To ważny problem zarówno przy okazji rozpoczynających się ferii zimowych, jak i całego roku szkolnego.

Specjalny list dotyczący tego zagadnienia skierowali do rodziców i opiekunów Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas oraz Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk. Przedstawili w nim obecnie obowiązujące rozwiązania prawne, które ułatwiają walkę z substancjami potocznie określanymi jako „dopalacze”, a przede wszystkim zaapelowali o odpowiednie wsparcie dla młodych ludzi. Główny Inspektor Sanitarny oraz Komendant Główny Policji zaznaczyli, że kluczowe w walce z narkotykami jest podnoszenie świadomości i podkreślanie destrukcyjnego wpływu substancji psychoaktywnych na życie i zdrowie dzieci.

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców