OSTATNI BAL GIMNAZJALNY

W sobotę, 9 lutego 2019 roku uczniowie klas trzecich oddziałów gimnazjalnych oraz uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie uczestniczyli w tradycyjnym balu wieńczącym naukę w naszej szkole.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Iwona Pańpuch, która serdecznie powitała nauczycieli, rodziców, przybyłych gości, trzecioklasistów oraz ósmoklasistów – najważniejszych uczestników wydarzenia. W swoim przemówieniu pani Dyrektor wyraziła refleksję, że w nawet najbardziej intensywnym okresie nauki potrzebny jest zawsze również czas odpoczynku i beztroskiej zabawy. Podsumowując lata spędzone w Szkole Podstawowej nr 1, życzyła tegorocznym absolwentom licznych sukcesów naukowych oraz niezapomnianego balu. Pani Dyrektor podziękowała także rodzicom za owocną współpracę. Najbardziej uroczystym punktem wieczoru był polonez, zatańczony w niepowtarzalnym układzie choreograficznym przygotowanym przez panią Anetę Mikołajczyk – nauczyciela wychowania fizycznego.

Pani Dyrektor Iwona Pańpuch, chcąc podkreślić wyjątkowość ostatniego balu gimnazjalnego,  wraz z uczniem klasy IIIa zatańczyła drugi taniec wieczoru – urokliwego walca wiedeńskiego.  Bal pozostanie w pamięci jego uczestników jako czas niezapomnianej, beztroskiej zabawy, a wspólne zdjęcia pozwolą zatrzymać urok wyjątkowych chwil spędzonych w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublinie.