PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

8 lutego 2019 r. uczniowie klasy I naszej Szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Podczas pierwszej części spotkania dzieci obejrzały inscenizację o smutnych książkach, które wracały do biblioteki w zniszczonym stanie. W dalszej części uroczystości, pierwszoklasiści dowiedzieli się, w jak sposób należy szanować książki i zapoznali się  z regulaminem ich wypożyczania. Następnie uczniowie uczestniczyli w quizie ze znajomości bohaterów baśni. Na zakończenie dzieci złożyły przyrzeczenie, że będą  bardzo dobrymi czytelnikami biblioteki. Uczniowie otrzymali zakładki do książek i karty biblioteczne oraz wypożyczyli książki na ferie zimowe. Gośćmi spotkania były Pani Dyrektor Iwona Pańpuch i pani wicedyrektor Urszula Górniak. Pani dyrektor Pańpuch zachęciła uczniów do czytania, poznawania nowych bohaterów literackich i ich przygód oraz uczestniczenia w konkursach bibliotecznych. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy IVb, przygotowani przez panią Jadwigę Korzeniewską i pana Piotra Bielaka.

Piotr Bielak

nauczyciel-bibliotekarz