SUPER SPORTOWIEC W OCZACH PRZEDSZKOLAKA – PROMUJEMY AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ U DZIECI

Propagując ideę sportu i rekreacji wśród najmłodszych dzieci w szkole często zaczynamy wspólną rozmowę od kultury fizycznej człowieka.

Zerówkowicze doskonale wiedzą, że aktywne spędzanie wolnego czasu jest stylem życia sprzyjającym zdrowiu. Zadajemy pytania : „ Jaką dyscyplinę sportową lubisz najbardziej?”, „Co to znaczy być dobrym sportowcem?” „Czy umiemy honorowo przegrywać i pogodzić się z porażką ?”, odpowiadamy na nie wszystkie, uzasadniając swoje wypowiedzi odpowiednimi argumentami. Wychowankowie wymieniając się doświadczeniami oraz zdobytą wiedzą na temat sportu wykonywali podsumowujące prace plastyczne „Super sportowiec”.

Z prezentowanych działań artystycznych dowiadujemy się jak ważna jest zgoda i współpraca w drużynie, rozwój  pewność siebie u sportowca oraz nabieranie zaufania do grupy.

Monika Machulska- Wasilewska